Cześć,
jestem Michał, możecie mnie też znać pod nazwą „Tuptacz Ringo” bo właśnie tak nazywa się mój kanał na YT gdzie publikuję swoje filmy z poszukiwań. Moja historia z wykrywaczami metali zaczęła się dobrych kilka lat temu, kiedy to zakupiłem swój pierwszy wykrywacz i zacząłem przemierzać Trójmiejskie plaże. Znajoma historia? Większość z nas zaczynało lub chce zacząć dokładnie tak samo 😊 jedni chcą chodzić po parkach, inni po lasach i polach a jeszcze inni chcą tuptać w wodzie.

Pierwszy złoty fant?


Dziwna zachcianka bardzo szybko przerodziła się w hobby. Co kilka dni robiłem sobie spacer z wykrywaczem po czym wracałem do domu i sprawdzałem co udało mi się znaleźć. Pewnego wieczoru, spotkałem na plaży innego tuptającego poszukiwacza skarbów. Darek, bo tak mu na imię, dał mi tego wieczoru kilka trafnych uwag odnośnie do tego jak prowadzić wykrywacz, czego nie pomijać itd. Następnego poranka ponownie spotkałem Darka na plaży, powiedział do mnie „Młody, ja już mam srebrną obrączkę, wytargaj złoto i lecimy coś wszamać”. Nie przeszliśmy nawet 50 metrów, wykrywacz ponownie zabrzęczał i ponownie sygnał na folię kanapkową. Normalnie takich sygnałów nie kopałem, ale Darek dzień wcześniej mnie pouczył by ich nie pomijać. Wbiłem więc sito w piach, przesiałem i zdębiałem. Oczom moim ukazał się piękny biały pierścionek z cudownie połyskującym kamieniem.

Kiedy hobby przerodziło się w pasję?


Dzięki Darkowi i jego radom znalazłem pierwszy złoty przedmiot. Dowiedziałem się wtedy, że się da, że to nie fikcja i przede wszystkim, że muszę się wiele jeszcze nauczyć. Zacząłem więc drążyć temat poszukiwań. Lata mijają a pasja trwa i się rozwija wraz z coraz większymi umiejętnościami.

Pasja i praca czy praca z pasją?


Wraz z umiejętnościami miałem coraz większe wymagania sprzętowe. Testowałem coraz więcej wykrywaczy, sit, pianek do nurkowania a nawet toreb do poszukiwań. Pewnego dnia uznałem, że czas zająć się zawodowo tym co sprawia mi przyjemność i tak narodziły się takie projekty jak Ringo Pro-L, T-Grip czy torba dla wodniaków. Po kilku miesiącach założyłem sklep dla poszukiwaczy oraz grupę facebookową „Tuptacze poszukiwacze” do której gorąco Cię zapraszam 😊 a w razie pytań śmiało się ze mną kontaktuj.